בקטנה: יום בילוי בסנטה קרוז (כביש 1)

אוגוסט 19, 2017


סנטה קרוז היא יעד חמוד ממש לעצירה של חצי יום – יום, שמשום מה פחות פופולארי במסלול הישראלי הסטנדרטי. היא נמצאת בערך שעה וחצי דרומית לסאן פרנסיסקו, בדרך למונטריי הפופולארית, ובערך שעה דרומה מהבית שלנו. ביקרנו בה בכמה הזדמנויות, והיא מתוקה וכיפית, אם כי קצת נראית כאילו נתקעה אי שם בסבנטיז.

ה-פיצ'ר הכי ידוע של סנטה קרוז היא הטיילת העירונית עם המזח והלונה פארק – Santa Cruz Boardwalk. חוף רחצה רחב ותוסס, טיילת מלאה באנשים ולונה פארק עם מתקנים נחמדים מאד. התשלום פר מתקן ויש מד גובה בכניסה לכל מתקן לראות מי יכול לעלות. אפשר לקנות כרטיס נטען ולהטעין אותו או לקנות צמיד לכניסה חופשית לכל המתקנים ליום אחד. יש גם ארקייד גדול עם משחקי וידאו. כשביקרנו היה במקרה גם טורניר כדורעף חופים והופעות של ילדים שמופיעים בשפת הסימנים.

הטיילת מאד עונתית, ובקיץ היא שוקקת חיים מהבוקר עד הלילה. בשאר השנה המתקנים פתוחים רק בסופי שבוע אז אם במקרה אתם מתכננים להגיע שלא בעונה, תבדקו מה פתוח. יצא לי לבקר גם בחורף, וזה נראה קצת... נטוש.


הטיילת של סנטה קרוז Santa Cruz Boardwalk
https://beachboardwalk.com


צפונה מאיזור הלונה פארק משתרעת טיילת לאורך החוף שנקראת West Cliff Drive בצידה הצפוני יש חוף רחצה טבעי Natural Bridges State Beach עם תצורות סלעים יפות במים וציפורים שבאות לנוח (חניה ל-20 דקות חינם, אם רוצים לבלות שם יותר זמן אפשר להכנס עם האוטו לשמורה בתשלום). בפארק יש גם שלולית שאפשר שמוע סיור מודרך על בעלי החיים והטבע באיזור. בצידה השני יש מגדלור ומוזיאון פצפון לתרבות הגלישה של סנטה קרוז. בין לבין דרך סלולה לאורך החוף על צוק, אפשר ללכת ברגל, אפשר לרוץ ואפשר לרכוב על אופניים.

הרחצה בחוף עלולה להיות מסוכנת, וראינו שלט עם הסברים על זרמים מסוכנים Rip Current. לטעמנו המים גם היו קרים, אבל היו כמה משפחות ששכשכו ליד החוף.חוף רחצה Natural Bridges State Beach
http://www.parks.ca.gov/?page_id=541

מוזיאון הגלישה של סנטה קרוז Surfing Museum
http://www.cityofsantacruz.com/government/city-departments/parks-recreation/facilities/surfing-museum


כשבני הדודים הקטנים באו לבקר עצרנו איתם בכפר המשוחזר עם רכבת הקיטור העתיקה Roaring Camp Railroad. מקום פנטסטי לביקור עם ילדים! בכפר יש בתים ישנים בסגנון המערב הפרוע, הפעלות כמו הכנת נרות או "חיפוש" זהב, שולחנות משחק עם המון רכבות (צעיר הבנים פשוט לא רצה לעזוב), וגולת הכותרת - רכבת קיטור אמיתית שנוסעת ועושה גם טו טווווו אמיתי של רכבת. לרכבת יש מספר מסלולים, אנחנו נסענו כשעה ורבע במסלול מעגלי ביער הרדווד היפיפה ושמענו הסברים על הרכבת, היער והמתיישבים. כשסיימנו ראינו שהרכבת הבאה היא מסיבת חתונה פרטית. מדליק!

יש מגוון של מסלולים והפעלות בתאריכים שונים, אז אם אתם מגיעים לאיזור, תבדקו.

רכבת הקיטור Roaring Camp Railroad
shttps://www.roaringcamp.com


לא רחוק, מצידו השני של כביש 17,  נמצא גם האתר הקצת מוזר אך די מדליק Mystery Spot בו לכאורה לא חלים חוקי הטבע. היינו לפני המון שנים, וזכור לי כמצחיק ומפתיע, אבל עדיין לא ביקרנו בו בגלגול הזה, מבטיחה לדווח אחרי שנבקר. 

וממש ליד סנטה קרוז נמצאת העיירה החמודה קפיטולה בה ביקרנו בהזדמנות אחרת.
Capitola Village.


לאב אנד פיס!


You Might Also Like

0 comments